середа, 30 листопада 2016 р.

Бібліотека - центр інформаційної підтримки навчально-виховного процесу

Саме на таку тему 23 листопада на базі нашої бібліотеки відбувся семінар з метою обміну досвідом між бібліотечними працівниками району. 

Відкриваючи семінар директор Бродівської РЦБС Віра Петрівна Соловій наголосила, що сучасна бібліотека – це не тільки зібрання книг, але й величезний світ соціальних комунікацій для людей, об’єднаних пошуком знань. 
Завідувач Підкамінською селищною бібліотекою Марія Ярославівна Беньдюк розповіла про творчу та інноваційну роботу бібліотеки.

  Бібліотекар Інтернет-центру Ольга Козак представила слайд-презентацію «Панорама бібліотечного життя Підкаменя».
Далі за планом був проведений БІБЛІОквест «Навігація в бібліотечних ресурсах». Хоча цей формат підходить більше для дітей та молоді, але й для дорослих бібліотекарів це виявилося цікавим заходом. Присутні були розділені на чотири команди. В програму входили такі завдання:
Ø Вправа на уважність – «Дай відповідь на питання за відведений час».
Цікавинка вправи в тому, що перед запитаннями була вказівка «Спочатку дочитайте до кінця» і останнє питання – «Не потрібно відповідати на жодне питання». Це був цікавий тест на концентрацію уваги.
Ø Літературний «пінг-понг» – бібліотекар відділу обслуговування дітей Леся Ярославівна Федунець запропонувала присутнім поринути у дитинство. Вона називала літературного героя, а учасники називали його пару:
Івасик – Телесик
Малюк — Карлсон
Руслан — Людмила
Алі Баба — 40 розбійників
Том Сойєр — Гек Фінн
Кай — Герда
Карабас Барабас — Буратіно
Білосніжка — сім гномів…
Ø Мінне поле «БІБЛІОсапер» – щоб слідувати далі, необхідно було пройти мінне поле (інтерактивна вікторина, розроблена в програмі «PowerPoint», де відповіді мали активні кнопки. При правильній відповіді звучали аплодисменти і вказівка, як діяти далі, при неправильній відповді – звучав вибух). 
    Оскільки мінне поле було успішно «розміноване» і всі залишились живі, тому змогли приступити до наступного завдання.
Ø Вправа «Чи уважний бібліотекар?» – командам були роздані книги з питанням, що ви можете сказати про ці книги. А книги попросту не були з фонду бібліотеки. Тобто не мали інвентарного номера, не мали бібліотечного штампу. Це теж було завдання на уважність.
Ø   Розстановка книг за авторським знаком – кожній команді роздали по кілька книг і дали 30 секунд на розстановку. Бібліотекарі справились навіть швидше.
Ø «Знайди книгу на полиці» – знову кожна команда отримала записку з назвою та автором книги. Представник команди за відведений час мав відшукати книгу у фонді. У знайденій книзі знаходився конверт із наступним завданням.

Ø «Запитання – відповідь» – в конверті знаходилось запитання і різнокольорові букви. Так що необхідно було не просто дати відповідь на питання, але й скласти слово-відповідь за відведений час. Після чого команда отримувала ключ до БІБЛІОкафе.

        Відмінність у проведенні квесту між дітьми і дорослою аудиторією в тому, що під час гри не вибув жоден учасник, що підтвердило професійність наших колег.
Наступним пунктом нашого заходу був віртуальний краєзнавчий екскурс, присвячений 575-ій річниці першої писемної згадки про Підкамінь.
Оскільки у листопаді ми відзначаємо День писемності та мови, тож до цієї дати був приурочений наступний пункт нашої програми – День інформації до Тижня української писемності і мови. І ось такі заходи ми запропонували своїм гостям:
Ø Відеоперегляд «Минуще все, лиш слово не мине»;

Ø Презентація книжкової виставки «Мова рідна – то життя народу і культури рідної краса»;
Ø Бібліотечний урок-хвилинка «Шануйте свою мову»;
Ø «Нотки творчості». Учениця Підкамінської ЗОШ Анастасія Кравчук продекламувала вірш Лариси Лужецької «Наша мова». А учні Підкамінської школи мистецтв виконали прекрасні композиції.
  Ми щиро вдячні директору Підкамінської ШМ Вікторії Юріївній Шклярук та викладачу по баяну Петру Ігоровичу Федунцю за підтримку у проведенні семінару. Бо ці «нотки творчості» були родзинкою нашого семінару і принесли велике задоволення гостям.
Опісля нашого заходу Віра Петрівна Соловій подарувала бібліотеці книгу і привітала нас, організаторів заходу, щирими і приємними словами, за що ми дуже вдячні. Фахівці методичного відділу – завідувач методичним відділом Ліда Антонівна Шевченко та провідний методист Людмила Петрівна Цимбаліста надали методичні консультації по організації роботи бібліотеки.

  І на завершення всіх привітав селищний голова Богдан Ярославович Бутинський, який наголосив про значущість бібліотеки у житті громади.

Загальним висновком, якого дійшли учасники після всього побаченого і почутого стало переконання, що головними складовими успішної роботи сучасної бібліотеки – бути інформаційно-культурним центром, вільним публічним простором для реалізації ідей та ініціатив, а також грамотна співпраця і налагоджені зв’язки з громадою, владою і партнерами бібліотеки.