середа, 14 грудня 2016 р.

Бібліотека на допомогу навчальному процесу

Ф. Ніцше писав: «Людина — це стріла, пущена в майбутнє». Стріла реалізує себе в леті! Дати дитині цей лет - завдання вчителя.
У XXI столітті все більше уваги приділяється питанню впровадження сучасних інформаційних комп'ютерних технологій практично в усі сфери діяльності людини. Галузь освіти не могла стати винятком. Саме сфера освіти характеризується величезним потенціалом і різноманітністю напрямків застосування комп'ютерних технологій.
Сучасна бібліотека допомагає учням та вчителям адаптуватися в насиченому інформаційному світі, і ставить собі за мету:
- навчити користуватися інформацією з нетрадиційних (автоматизованих) носіїв;
- запроваджувати сучасні мультимедійні засоби у навчальний процес.
Використання мультимедійних засобів, а саме – мультимедійного  проектора, створення презентацій, відеоперегляди – допоможуть  викладачу привнести ефект додаткової наочності в заняття, що сприяє засвоєнню учнями матеріалу швидше і в більшому обсязі. За даними вчених більше 60% інформації надходить до нас через зір і слух. Зір і слух найпотужніші та ефективні канали передачі і прийому інформації. Чим різноманітніше буде подання інформації, тим ефективніше буде процес її засвоєння.
Підкамінська селищна бібліотека забезпечена такими засобами, як проектор, ноутбук, стаціонарні комп’ютери та  безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Тому з радістю пристали на пропозицію вчителів презентувати мультимедійні презентації на уроці. На протязі двох тижнів це були презентації:
Ø «Особливості виразного читання казки, байки, літературного твору» (гурток виразного читання – керівник Мартинюк Іванна Степанівна, 8 клас);
Ø Публій Вергілій «Енеїда» - вчитель Квасюк Марія Ярославівна, 8-А, 8-Б класи;
Ø «Суд над Хлопчиком-зіркою» за О. Уайльдом - вчитель Квасюк Марія Ярославівна, 5 клас;
відеоперегляд:
Ø «П’ятнадцятирічний капітан» за Ж. Верном – вчитель Квасюк Марія Ярославівна, 6 клас.Такі уроки мали успіх серед учнів. Тому бібліотека готова до тісної співпраці зі школою. Адже використання мультимедійних засобів сприяє посиленню мотивації навчання учнів, підвищує рівень обізнаності учнів щодо сучасних інформаційних технологій.